:

 

 مدیریت مشکلات (ITIL Problem Management)

 

ماژول مدیریت مشکلات این امکان را به مدیران واحد IT در سازمانها می‌دهد که بتوانند مشکلات حاد خود را بصورت کامل مستندسازی نموده تا در صورت وقوع مجدد در سریعترین زمان ممکن آن را برطرف نمایند. با استفاده از فرآيند مديريت مشکلات می توان آنها را ريشه‌يابی و از بروز مجدد آنها در سازمان جلوگيری نمود.

شناسایی مشکل

تحليل روند بروز  مشکل کليد اصلی شناسایی آن می‌باشد. تحليل روند به شما امکان می دهد تا بتوانيد رويکرد پيشگيرانه نسبت به مشکلات داشته باشيد و در نتيجه مشکلات را در کمترين زمان ممکن مرتفع نماييد. گزارش‌ساز ابزار ServiceDesk Plus شما را قادر می‌سازد تا وقايعی که تکرار می‌شوند را شناسایی و مشکل مرتبط را در سامانه جهت رفع آن ايجاد نماييد.

 

ثبت مشکل

ثبت مشکل از اهميت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، از آنجا که کليه اطلاعات لازم و نتيجه‌گيری‌های انجام شده از رخداد بايد به درستی در زمان ثبت مشکل، وارد سیستم شوند. برای جلوگيری از ورود مشکل به صورت تکراری در سامانه، کافی است مشکلات ثبت شده در گذشته را جستجو نماييد.

 

 Problem Closure Rules

 

 

طبقه‌بندی

طبقه‌بندی مشکلات برای پيشگيری از بروز هر نوع ابهام در روند رسیدگی به آن مشکل ضروری می‌باشد. ابزار ServiceDesk Plus این امکان را به شما می‌دهد که مشکلات بر اساس رخدادهای متناسب با آنها طبقه‌بندی شوند تا کارشناسان فرآيند مديريت مشکل، اطلاعات متناظری با کارشناسان فرآيند مديريت رخدادها داشته باشند. زمانی که تعداد رخدادها افزايش می‌يابند، طبقه‌بندی مشکلات مرتبط با آنها دشوارتر می‌شود و به اين ترتيب جستجو بر اساس طبقه‌بندی و ارتباط مشکلات با رخدادها در راستای رفع آن مشکل ساده‌تر میگردد.

 

مدیریت مشکلات

 

 

اولویت‌بندی، تحليل و تشخيص

امکان تمرکز بر روی مشکلات اصلی کسب و کار با استفاده از روند اولويت‌بندی آنها وجود دارد. فوريت و تأثير يک مشکل در کسب و کار تعيين کننده اولويت حل يک مشکل می‌باشند. زمانی که يک مشکل ناشی از يک رخداد باشد، مقادير فوريت، تأثير و در نهايت اولويت‌بندی رخداد مذکور به مشکل منتقل و باعث  صرف زمان کمتری در ثبت مشکل مربوطه خواهد شد. تحقيق و تحليل در خصوص يک مشکل باعث شناسایی هر چه سريعتر ريشه آن مشکل می‌شود و ازینرو سرويس ناکارآمد می‌تواند زودتر به وضعيت عادی خود باز گردد. تحليل تأثير، ريشه مشکل و همچنين علائم آن باعث می‌شوند تا راه حل جهت رفع مشکل شناسایی و ارائه گردد. بدینوسیله و با اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع به کاربران سامانه از علائم و ریشه‌های بروز مشکل در سازمان، می‌توان از ثبت رخدادهای مشابه در آینده جلوگيری نمود.

 

SDP Problem Priority

Problem Analysis

 

 

راهکار و خاتمه

تشخيص صحيح ريشه یک مشکل باعث تبدیل آن مشکل به يک یا چند رخداد شناسایی شده می‌گردد و از این طریق می‌توان راهکار رفع آن را ارایه و ثبت نمود. ابزار ServiceDesk Plus، امکان دسته‌بندی راهکار به سه سطح رخداد شناسایی شده، راه حل موقت و يا راه حل نهایی را در اختیار ما قرار می‌دهد.

خاتمه و بستن يک مشکل از آنجا که باعث ايجاد رضايتمندی کامل مشتری می‌گردد بسيار اهميت دارد. با استفاده از ابزار ServiceDesk Plus می‌توانيد مطمئن شويد که کليه رخدادهای مرتبط با يک مشکل پيش از بسته شدن آن خاتمه يافته و راه حل نهایی در جهت رفع آن ارائه گردیده است.

 

 

Problem Solution

امکانات سامانه Manage Engine Service Desk Plus

  • تهران، بزرگراه ستاری، خ جواهریان، ساختمان زیتون، پلاک 22
  • 99 86 97 44 - 021
  • 35 83 62 44 - 021
  • 66 25 584 0930
  • info @ TaksaSystem.com

ارسال پیام

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
بالا